Verslag en Fotoalbum: Een dagje S.T.A.R. te Stadskanaal

Fotoalbum: Verslag en foto’s van een club uitje naar de S.T.A.R. op 21 juni 2015
(onderaan dit bericht vindt u de foto’s, het inladen van deze pagina kan even duren)

starlogoOp zondag 21 juni hebben een aantal clubleden op uitnodiging van ons clublid Rob Oortwijn een bezoek gebracht aan de S.T.A.R. in Stadskanaal.

Rob, naast enthousiast bouwer en meedenker van onze clubbaan, is ook machinist bij de S.T.A.R., hij rijdt al ruim 25 jaar op stoomloks.

De clubleden waren door hem uitgenodigd om o.a. een rit mee te maken van Stadskanaal naar Veendam en v.v.

De trein werd getrokken door de pas gerestaureerde 52 8060-7 die op Hemelvaartsdag officieel in gebruik werd genomen, natuurlijk met Rob zelf op de bok.

STAR

De BR52 is een schitterende lok en tevens een van de grootste stoomloks

STARSTAR

Om 10.00 uur verzamelden we ons bij het schitterend gerestaureerde station van Stadskanaal en om 10.45 vertrokken we. Het weer zat gelukkig enigszins mee en via Bareveld en Wildervank, waar een stop werd gemaakt, kwamen we om 11.25 uur aan in Veendam.

STAR

Tussenstop in Wildervank

STAR

Op het perron van Veendam is een terras waar van alles te krijgen(kopen) is.

Na een half uurtje om 11.55 uur ging de rit weer terug naar Stadskanaal. Aangezien het inmiddels regende werd de tijd door onze leden doorgebracht in de schitterende Barwagen.

STARSTAR

Na in de stationsrestauratie van Stadskanaal wat gegeten te hebben nam Rob ons mee naar het museum en kregen we een uitgebreide rondleiding met o.a. uitleg over de werking van de stoomlok.

Als voorbeeld diende de Russische BR52 van het museum, deze TE-5933 had oorspronkelijk het nr. 52 5933, maar is in de oorlog in Rusland terecht gekomen en daar gebleven. (in alle beschrijvingen heeft men het over de TE-5933, terwijl op de lok het nummer T3-5933 staat, dit komt omdat op de lok de Russische (Cyrillische) letters gebruikt worden, die 3 achter de T is dus een Russische/Cyrillische E).

STAR

Daarna werden we rondgeleid door de beide werkplaatsen waar ook veel interessant materiaal staat zoals de andere 52 die gerestaureerd wordt, maar ook een aantal gerestaureerde Dieselloks waaronder de oudste Köf van Nederland, bouwjaar 1943.

STARSTAR

Rob wist over al het materiaal dat er staat uitgebreid te vertellen en het was mede daardoor een interessant en leuke excursie.

Alle deelnemers hebben genoten en we danken Rob hierbij dan ook voor zijn uitnodiging.

Informatie over de S.T.A.R. vindt u op hun mooie website.

Het materieeloverzicht van de S.T.A.R. kunt u hier vinden.

Hieronder ziet u een fotoimpressie van deze dag.

– Beweeg uw muis over de diashow om te pauzeren en eventueel handmatig verder te bladeren.
– Onder de diashow staan alle losse foto’s die u kunt vergroten door er op te klikken.

Veel foto plezier!

nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image